بزرگترین مرجع دانلود فیلم و سریال

فاطمه معتمدآریا، امیر نادری و رامین بحرانی در جشنواره ونیز 2018

ژاکلین بیسه در نمایی از «فانوس جادویی» به کارگردانی امیر نادری

 برگزارکنندگان هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم ونیز اسامی آثار راه یافته به بخش‌ رقابتی و غیر رقابتی این رویداد سینمایی را اعلام کردند. دو فیلمساز ایرانی مقیم خارج در بخش غیر رقابتی و یک کارگردان هم به نمایندگی از ایران در بخش افق‌ها شرکت خواهد داشت.

فیلم «فانوس جادویی» ساخته امیر نادری سینماگر نامدار ایرانی و همچنین «رابطه خونی» به کارگردانی رامین بحرانی فیلمساز ایرانی مقیم امریکا به همراه فیلم «درخت زندگی» ساخته ترنس مالیک در بخش «اسکونفینی/ Sconfini» (یا همان «سینما در باغ» سابق) که خارج از مسابقه محسوب می‌شود، روی پرده خواهند رفت. فیلم سینمایی «همچنان که می‌مُردم» به کارگردانی مصطفی سیاری هم در بخش «افق ها» نمایش داده می‌شود. همچنین فاطمه معتمدآریا به عنوان یکی از اعضای هیات داوران بخش «افق‌ها» انتخاب شده است.

همان‌طور که پیش‌تر اعلام شد درام فضایی «نخستین انسان» ساخته دیمین شزل هفتادوپنجمین جشنواره فیلم ونیز را افتتاح می‌کند. این دومین باری است که فیلمی از کارگردان جوان برنده اسکار آغازگر جشنواره ونیز خواهد بود. ساخته قبلی او درام موزیکال «لالا لند» نیز سال ۲۰۱۶ در افتتاحیه ونیز رونمایی شد.

دیوید کراننبرگ فیلمساز مطرح کانادایی و ونسا ردگریو بازیگر باسابقه سینما و تئاتر انگلستان با دریافت شیر طلای افتخاری به پاس یک عمر دستاورد هنری مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

هفتادوپنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز از ۲۹ اوت تا ۸ سپتامبر (۷ تا ۱۷ شهریور) برگزار خواهد شد. امسال گیرمو دل تورو فیلمساز مشهور مکزیکی ریاست هیات داوری بخش مسابقه را بر عهده دارد.

فهرست فیلم‌های حاضر در هفتادوپنجمین جشنواره ونیز به شرح زیر است:

 بخش مسابقه  (نامزدهای شیر طلا) 

«نخستین انسان» به کارگردانی دیمین شزل / امریکا

«کوه» به کارگردانی ریک آلورسون / امریکا

«زندگی دوگانه» به کارگردانی اولیویه آسایاس / فرانسه

«برادران سیسترز» به کارگردانی ژاک اودیار / فرانسه، بلژیک، رومانی، اسپانیا

«تصنیف باستر اسکروگز» به کارگردانی برادران کوئن / امریکا

«وکس لوکس» به کارگردانی بردلی کوربت / امریکا

«رم» به کارگردانی «آلفونسو کوارون» / مکزیک

«۲۲ ژوییه» به کارگردانی پل گرینگرس / نروژ، ایسلند

«سوسپریا» به کارگردانی لوکا گوادانینو / ایتالیا

«اثر بدون نویسنده» به کارگردانی فلورین هنکل فن دونرسمارک / آلمان

«بلبل» به کارگردانی جنیفر کنت / استرالیا

«سوگلی» به کارگرانی یورگوس لانتیموس / امریکا

«پاترلو» به کارگردانی مایک لی / بریتانیا، امریکا

«انقلاب کاپری» به کارگردانی ماریو مارتونه / ایتالیا، فرانسه

«وقتی دنیا آتش بگیرد چه کار خواهیم کرد؟» به کارگردانی روبرتو مینروینی / ایتالیا، امریکا، فرانسه

«غروب» به کارگردانی لازلو نمش / مجارستان، فرانسه

«برادران دشمن» به کارگردانی دیوید اولهوفن / فرانسه، بلژیک

«زمانه ما» به کارگردانی کارلوس ریگاداس / مکزیک،ز فرانسه، آلمان، دانمارک، سوئد

«دروازه ابدیت» به کارگردانی جولین شنابل / امریکا، فرانسه

«کشتن» به کارگردانی شینیا سوکاماتو / ژاپن

 

افق‌ها 

«در پوست من» به کارگردانی آلسیو کرمونینی (فیلم افتتاحیه)

«سفره ماهی» به کارگردانی پوتیفونگ آرونفنگ

«سونی» به کارگردانی ایوان آیر

«رودخانه» به کارگردانی امیر بایگازین

«شب ۱۲ سال» به کارگردانی آوارو برچنر

«شانه» به کارگردانی فلاویا کاسترو

«اعلان» به کارگردانی مهمت فاضل

«یک روز ناگهان» به کارگردانی کایرو دمیلو

«چارلی می‌گوید» به کارگردانی مری هارون

«آماندا» به کارگردانی میخائیل هرس

«روزی که سایه‌ام را گم کردم» به کارگردانی سوداد کادان

«انکا» به کارگردانی سارا مارکس

«مردی که همه را شگفت‌زده کرد» به کارگردانی ناتاشا مرکولاوا، الکسی چوپوف

«خاطرات بدن من» به کاگردانی گارین نگروهو

«همچنان که می‌مُردم» به کارگردانی مصطفی سیاری

«پیشگویی آرمادیو» به کارگردانی سامه زوآبی

«جینپا» به کارگردانی پیما تسدن

«راه راه» به کارگردانی یارون شانی»

 

خارج از مسابقه 

رویدادهای ویژه

«دیگر سوی باد» به کارگردانی اورسن ولز / امریکا

«وقتی عاشقم خواهند شد که مُرده‌ام» به کارگردانی مورگان نویل / امریکا

داستانی

«ستاره‌ای متولد شده» به کارگردانی بردلی کوپر

«شاهکار من» به کارگردانی گاستون دوپرات

«سایه» به کارگردانی ژانگ ییمو